Komunia święta - Najświętszy Sakrament Ołtarza

Drodzy rodzice pamiętajcie, że:

• to pierwsze w życiu Waszego dziecka spotkanie z Jezusem Chrystusem w Komunii świętej,
  • na pewien czas przed dniem I Komunii świętej musicie zacząć przygotowywanie dziecka do tak ważnego wydarzenia przez sam sposób Waszego bycia,
    – każdego dnia znajdźcie czas na rozmowę z dzieckiem na temat wiary i religii,
    – spróbujcie uniknąć błędów, które być może popełniono przy Waszej I Komunii świętej.
Ostatni tydzień:

• wyciszcie się, by zdać sobie sprawę, że wkrótce złożycie Bogu w ofierze cały trud Waszego wychowania dziecka,
  • w przeddzień pierwszej spowiedzi św. dziecka wieczorem ustawcie krzyż w widocznym miejscu, zapalcie świece, klęknijcie z całą rodziną i módlcie się wspólnie choć przez chwilę. Po modlitwie wybaczcie sobie wszystkie wyrządzone krzywdy, zło, czy przykrości. To zjednoczy i umocni całą rodzinę.
  • po pierwszej spowiedzi dziecka pomóżcie dziecku trwać w pokoju ducha. Zróbcie wieczorem posiłek i postawcie na stole zapalona świecę – symbol Jezusa Chrystusa – Światłości świata. Przed posiłkiem niech Ojciec rodziny odmówi modlitwę przed posiłkiem:
    Pobłogosław Panie Boże nas, pobłogosław ten posiłek, tych, co go przygotowali i naucz nas dzielić się chlebem i radością ze wszystkim. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
  • przed spoczynkiem dziecka pamiętajcie o wspólnej modlitwie.
Dzień I Komunii świętej:
  • przed wyjściem do kościoła zwróćcie uwagę by dziecko w kościele było skupione; pobłogosławcie je przed wyjściem
  • po powrocie do domu niech dziecko zapali świecę przygotowaną na stole – symbol obecności Jezusa Chrystusa. Przed posiłkiem niech Ojciec rodziny odmówi modlitwę.
  • wieczorem pamiętajcie o wspólnej modlitwie.
Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbywają się w I wtorek miesiąca, a Msze św. inicjacyjne według potrzeb.

„ofiara na cele kultu religijnego”