Ogłoszenia parafialne

Znamy Jezusa Chrystusa przez wiarę i zachowywanie Jego nauki. Kto nie zachowuje Jego nauki, nie zna Go i nie ma w nim prawdy.

Ilość osób w naszych kościołach podczas liturgii:

Chwalimie – 7; Krzywa Wieś – 9; Prusinowo – 23; Lędyczek – 24. Uprzejmie proszę o stosowanie się do wskazanych obostrzeń.

Dziękuję za zebraną jałmużnę wielkopostną. Została ona przekazana dla Tosi, która choruje na SMA – zanik mięśni – 835 zł. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela – to niedziela biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Chciałbym zaproponować inicjatywę biblijną byśmy przeczytali Ewangelię św. Łukasza. Ppublikowałem na FB challenge – wyzwanie – film z przeczytanym 1 rozdziałem Ewangelii św. Łukasza – zachęcam by się dołączać i publikować swoje przeczytania jednego (dowolnego) z rozdziałów Ewangelii św. Łukasza (lub choćby fragmentu). Może to być dobry moment by rozpocząć wspólne rodzinne czytania Pisma Świętego. Niech to będzie nasz tydzień biblijny.

W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski – ze względu na świąteczny charakter tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – 24.04.2021 na godz. 17.00 zapraszam mieszkańców ulic:

Kościuszki, Moniuszki,  20 lutego, Złotowska, Leśna, Jeziorna, Plac Wolności

W niedzielę 25.04.2021 na godz. 10.45 zapraszam mieszkańców ulic:

Piaskowa, Słowackiego, Kościelna, Mickiewicza, Kopernika, Za mostem, Leśniczówki, Prądy;

Zachęcam do nabywania nowego numeru Gościa Niedzielnego a w nim…

W przedsionku kościoła wisi karta z danymi parafii, telefon, numer konta itd. Możemy skorzystać z odpisu podatkowego „na cele kultu religijnego”, nam pomoże to prowadzić dalszy remont, serdecznie zachęcam. W najbliższą sobotę w celu posprzątania naszej świątyni zapraszam Panie: Sylwia Walczak, Michał Wróblewski, Ewa Twardosz.

ks. Sebastian Kowal – proboszcz

KOntakt

Parafia pw. Św. Piotra i Pawła Apostołów

ul. Słowackiego 1, 64-965 Lędyczek