Ogłoszenia parafialne

Każdy wierzący w Chrystusa potrzebuje, aby został na niego wylany dar Ducha Świętego – dar miłości. Nie chodzi miłość w sensie jedynie emocjonalnym, ale o postawę życiową, która przyjmuje z powagą słowa Boże, a Duch daje je zrozumieć.

Nabożeństwa majowe – pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie. Zachęcam do odmawiania Litanii ku czci Najświętszej Maryi Panny przy krzyżach i kapliczkach naszych miejscowościach – mamy tyle intencji, oby nie brakło nam wiary i ufności we wstawiennictwo Matki Jezusa, naszej Matki. Zapraszam wszystkich, szczególnie kandydatów do przyjęcia sakramentów świętych.

Dziękuję za przygotowanie naszego święta w kościele NMP Królowej Polski w Prusinowie, oby stało się to naszym zwyczajem.

13 maja nasza parafia będzie uczestniczyła w modlitwie różańcowej na falach eteru oraz Internetu – TV EWTN Polska – kanał na Youtubie. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

XII Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 r. – początek godz. 10.00.

22 czerwca organizujemy pielgrzymkę Świętych Gór naszej diecezji: Koszalin – Seminarium – Góra Chełmska – Polanów – Góra Polanowska. Koszt 120 zł. Serdecznie zapraszam do zapisów.

Zachęcam do nabywania nowego numeru Gościa Niedzielnego a w nim…

W najbliższą sobotę w celu posprzątania naszej świątyni zapraszam Panie: Kotwica Mariola, Woźnica Anna, Węglowska Krystyna.

ks. Sebastian Kowal – proboszcz

„darowizna na cele kultu religijnego”