Ogłoszenia parafialne

Jeszcze tylko mała chwila, a przyjdzie Ten, który ma przyjść i nie będzie zwlekał.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny; adwent to przygotowanie, to nie oczekiwanie, ale przygotowanie na przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nie zwlekajmy z nawróceniem, z bliskością z Jezusem.

W sobotę zakończyliśmy polecanie naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

Od poniedziałku rozpoczynamy nasze roratnie wędrowanie – początek g. 18.00. Zapraszam wszystkich: małych i dużych – niech nasze przygotowanie obejmie każdego w naszej parafii. Szczególne zaproszenie kieruję ku dzieciom oraz młodym szukającym celu w swoim życiu.

Wyłożone są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom:

małe – 8 zł, duże – 20 zł, oraz opłatki – ofiara wg zwyczaju. Pieniądze zebrane ze sprzedaży świec zostaną przekazane na pomoc dzieciom, które nie są objęte miłością najbliższych, a część pozostała na przygotowanie wigilii dla seniorów.

W I czwartek odwiedzę naszych chorych według zwyczaju. Od godz. 17.00 adoracja w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek spowiedź św. od godz. 17.30, a w sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP.

Zachęcam do nabywania nowego numeru Gościa Niedzielnego a w nim…

W najbliższą niedzielę według zwyczaju obchodzony jest całej Polsce dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – puszka.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknego tygodnia.

W przedsionku kościoła wisi karta z danymi parafii, telefon, numer konta itd. Możemy skorzystać z odpisu podatkowego „darowizna za cele kultu religijnego”, nam pomoże to prowadzić dalszy remont, serdecznie zachęcam. W najbliższą sobotę w celu posprzątania naszej świątyni zapraszam Panie: Kołtun Katarzyna, Kowalczyk Barbara, Apryas Małgorzata.

ks. Sebastian Kowal – proboszcz

KOntakt

Parafia pw. Św. Piotra i Pawła Apostołów

ul. Słowackiego 1, 64-965 Lędyczek